חדרי ילדים

 
 

 
   
 
חדרי נוער וינטאג' – טיפים לעיצוב

 להלן 5 טיפים מובילים לעיצוב חדרי נוער וינטאג'. בטיפים אלו תוכלו למצוא מידע הן לגבי סידור החדר, הן לגבי סוגי המיטות שמומלץ לקנות כאשר יש הרבה  "דיירים" בחדר, והן לגבי עיצוב החדר בדרכים מיוחדות במינן.


פורסם: 5/24/2016

מאמר זה שייך לקטגוריית חדרי נוער

חדרי נוער וינטאג' – 5 טיפים לעיצוב

להלן 5 טיפים מובילים לעיצוב חדרי נוער וינטאג'. בטיפים אלו תוכלו למצוא מידע הן לגבי סידור החדר, הן לגבי סוגי המיטות שמומלץ לקנות כאשר יש הרבה  "דיירים" בחדר, והן לגבי עיצוב החדר בדרכים מיוחדות במינן.

סידור החדר

סידור החדר צריך להסתמך על כמה שפחות ארונות וכמה שיותר כונניות והתקני אחסון כמו קפסולות סגורות לאחסון ציוד. מומלץ לדאוג לקנות לנוער ציוד אחסון אשר שליפת ציוד ממנו קשה אך סידור הציוד קל. כך, הנוער ילמדו שמעודדים אותם לסדר את החדר ומאידך הם ילמדו שבחיים צריך לעתים להיזהר ולהיות עדינים כדי להשיג מה שרוצים. אם ישנם מספר נערים בחדר רצוי לחלק את התקני האחסון לצבעים כדי לדעת מה שייך למי. לא מומלץ להתקין מחיצות להפרדת החדר לשם כך כי אז הנוער יחושו דחוקים עם מעט מאד ספייס פנוי לרשותם.

מיקום המיטות בחדר

ככל שמדור על חדר מרובה נוער מומלץ לבחור במיטות קומותיים דו ממדיות ולא חד ממדיות. המיטה עם 2 הקומות שהיא חד ממדית ודאי נהירה לכם: זו מיטה שהקומה השנייה שלה נראית וממוקמת ממש מעל הקומה הראשונה. במיטות דו ממדיות היא ממוקמת אנכית למיטה התחתונה מה שמאפשר ליהנות מהמיטה התחתונה כרחבת יצירה ומשחק בבוקר, וגם מאבטח את הילד שישן למטה מפני חבטות ופגיעות מגג המיטה. גם הילד שישן למעלה יחוש בפרטיות לה הוא זקוק. 

מדבקות-דלת, טפטים ושטיחים – מוטב לרכוש בסטים ולא בנפרד

כך, תוכלו להבטיח שהילד נהנה מחדר עם עיצוב המשכי ולא עיצוב נפרד לכל נדבך של עיטור. אחידות היא שם המשחק בעיצוב חדרי הבית ובייחוד כשמדובר בחדר הנוער שזהותו חייבת להיות נהירה לנוער שגרים בו. לכן, כשאתם מעוניינים לעטר דלת, קירות עם טפטים ורצפות עם שטיח, רצוי לרכוש זאת בסטים מוכנים.

וילונות לנוער – אלמנט חשוב

עוד אלמנט שחשוב שיהיה בחדר וינטאג' הוא וילונות נוער. מדוע? משום שהנוער זקוקים להאפלה או הצללה לשינה, ולמרגוע מאור השמש. ודאו כי הווילונות שאתם קונים משמשים אתכם למטרה לשמה קניתם אותם: הצללה או האפלה. יש לקרוא בפרטי הווילון במה מדובר ולרכוש את המתאים לכם על פי בירור צרכים זה.

בנו מחסן עילי לחדר

התקינו קרש עץ או מדף עבה בין החלק העליון של הקיר לבין הגג. חלק זה ישמש אתכם כמזווה לחדר הנוער בו תוכלו לשים מצעים, בגדי חורף בקיץ ולהיפך, ובמילים אחרות: לאחסן את הציוד העודף לשימוש לטווח הארוך בחדר הנוער.